شریعتمداری: دولت در بازار ارز دخالت ندارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام اینکه دولت با سرکوب قیمت‌ها مخالف است اما بازار کالاهای آزاد، رها نشده است، در پاسخ به اتهام دخالت دولت در بازار ارز گفت: هیچ دولتی از اهرم منابع ارزی برای تامین بودجه استفاده نمی‌کند و این حرف درستی نیست، چراکه در سامانه نیما اساسا ارز بین صادرکننده و وارد کننده تبادل می‌شود و پول حاصل به جیب دولت نمی‌رود.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در نشست صمیمی فعالان عرصه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با مدیران اجرایی و روسای اتاق اصناف و ادارات صنعت، معدن و تجارت که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان لنگرود برگزار شد، گفت: دشمن کاشت بذر نا امیدی را در بین مردم در پیش گرفته است و ما برای پوچ کردن هدف دشمن درباره تولید در صنعت و معدن گزارش می دهیم که اساسا این گزارشات حاصل تلاش بخش خصوصی و فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی است و توسط صاحبان صنایع انجام می شود.

وی افزود: ضربه‌ای که تحریم به ما می‌زند در مقابل توان جمهوری اسلامی ایران ناچیز است. جاری کردن تحریم‌ها بر ما تاریخ ندارد و از مدتها قبل وارد شده است. لذا تعیین تاریخ‌هایی مانند سیزدهم آبان (برای آغاز دور جدید تحریم‌ها)، در حقیقت مهلتی است که برای تسلیم ما تعیین شده است و ما بازهم دشمنان را مایوس خواهیم کرد.

شریعتمداری در خصوص تغییرات نرخ ارز در کشور ادامه داد: اقتصاد ایران در گذشته تجربه تغییرات در نرخ ارز را داشته است و متاسفانه در چنین شرایطی ریزش‌هایی را در صنعت شاهد خواهیم بود اما طبیعتا با فعالیت‌ها و تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد رویش‌هایی هم ایجاد خواهد شد.

وی افزود: باید تلاش کنیم که اقتصاد و تولید کشور را با شرایط جدید تنظیم و مدیریت کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *