سودجویان با ارسال پیامک‌های احساسی به دنبال کلاهبرداری هستند

سرهنگ رامین پاشایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: به عنوان مثال طی چند روز گذشته تاکنون عده ای فرصت طلب و کلاهبردار با سوء استفاده از نام عید قربان و غدیر به دنبال جمع آوری کمک‌های مردمی بوده و برخی نیز کمک به ساخت مکان های مذهبی را بهانه می کنند.
وی خاطرنشان کرد: عده ای از این افراد سودجو و فرصت طلب نیز در شیوه ای دیگر برای جلب اعتماد مردم از طریق معرفی شماره پیامکی اقدام به کلاهبرداری کرده و پس از جلب اعتماد دارنده گوشی تلفن همراه طی چند مرحله اقدام به انجام نیت خود می کنند.
پاشایی گفت: عموما افرادی که در فضای مجازی با ایجاد حفره برای نفوذ کلاهبرداران فعالیت می کنند تنها با یک هدف مشترک، اما با شیوه های مختلف به فکر خالی کردن حساب های شخصی مردم یا سوء استفاده های دیگر هستند.
وی اظهار داشت: فضای مجازی در هر شکل ممکن به صورت رایانه های شخصی و تلفن همراه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و مردم نباید تنها به صرف یک پیام آن هم از سوی افراد ناشناس به آنان اعتماد کرده و مورد سوء استفاده قرار گیرند.
معاون اجتماعی پلیس فتا بیان داشت: بسیاری از کلاهبرداران برای رسیدن به اهداف خود از طریق خط های تلفن فاقد هویت، پیامک های بدون نام و نشان اینترنتی یا خط های تلفن توریستی استفاده و اقدام به سرقت سرمایه یا اطلاعات مردم برای سوء استفاده های بعدی می کنند.
وی گفت: تمام تلاش کلاهبرداران پس از برقرار کردن ارتباط با مخاطبان خود، جلب اعتماد آنهاست که مردم باید با هوشیاری کامل فریب سودجویان را نخورده و از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی https://www.cyberpolice.ir که به صورت ۲۴ ساعته در خدمت رسانی به مردم است، کارشناسان این پلیس در جریان امر قرار دهند.
پاشایی از مردم و خیرین درخواست کرد هدایا و کمک های نقدی و غیر نقدی خود را در اختیار مراکز معتبر و شناسنامه‌دار قرار دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *