بورس محل مناسبی برای خانه دارهاست/ریسک سرمایه گذاری در بازار سرمایه کمتر از آسیب تورم

حسین خرازی خزلی، کارشناس بورس در گفت و گو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در تبیین تاثیر شاخص بورس در سبد کالایی مردم اظهار کرد: بازار سرمایه تفاوت زیادی نسبت به سایر بازارهای کشور دارد و آن هم پیچیدگی ها سرمایه گذاری در آن است.

وی افزود: بسیاری از مردم در شرایط تورمی،نقدینگی خود را به دارایی هایی نظیر سکه،ارز و مسکن تبدیل می کنند که بتوانند عایقی در برابر تورم ایجاد کنند اما نتیجه این عمل دقیقا برعکس است. سرریز شدن نقدینگی کشور به سمت چنین بازارهایی لطمه زیادی به اقتصاد کشور وارد می کند.

این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به این که خرید دلار اثر بسیار مخربی به قیمت تمام شده کالاهای اساسی می گذارد، بیان کرد: این امر به شدت در ایجاد تورم موثر بوده و گرانی را به جان بازارها می اندازد که در نهایت شاهد کوچک تر شدن سفره های یک قشر از جامعه خواهیم بود.

وی اضافه کرد: یکی از بهترین راه ها برای تبدیل نقدینگی به سرمایه، بورس است، زیرا افراد پس از ورود به این مکان، با شرکت های بزرگ وارد معامله می شوند و قطعا سود بیشتری به ازای سایر سرمایه گذاری ها خواهند برد.

خرازی خزلی در تشریح تاثیر نرخ ارز در تبادلات بازار سرمایه، بیان کرد: زمانی که قیمت ارز افزایش پیدا می کند بازار سرمایه مکان مناسبی برای رشد سود است اما متاسفانه شاهدیم که حجم نقدینگی به بازارهای موازی روانه شده و منجر به بیشتر شدن نوسانات شده است اما جالب است بدانید افرادی که دربازار سرمایه فعالیت می کنند نسبت به سایر فعالان اقتصادی که به خرید دلار مشغولند از صدمات تورم در امان تر هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *